Zde se nacházíte: Porucha erekce > Informace pro ženy

Informace pro ženy

Problém s erekcí není jen mužská záležitost. Vždy se dotkne i partnerky, která si potom neužívá plnohodnotný a uspokojivý sexuální život. Jde o společný problém a role ženy je v jeho řešení naprosto klíčová. Partnerka bývá obvykle první, kdo přiměje muže problém řešit a měla by být při léčení jeho hlavní oporou.

Promluvte s partnerem

Jestli jsou muži na něco velmi citliví, pak na svou schopnost erekce. Velice neradi přiznávají, že právě oni tímto problémem trpí. Téměř vždy se snaží pro svou momentální indispozici hledat jiné důvody. Pojmenovat problém a začít o něm mluvit – to je důležitý krok pro vylepšení partnerských vztahů.

Jak o erektilní dysfunkci s partnerem hovořit? O samotě, při příjemné příležitosti, naznačte partnerovi, že ho máte ráda a že chcete spolu s ním vzniklý problém řešit. Může to být ideální příležitost, abyste se navzájem podělili o své pocity a dali průchod dosud potlačovaným starostem a obavám. Nejspíše zjistíte, že otevřený rozhovor o vašich problémech přispěje k vašemu sblížení.

Zde je pár tipů, jak hovor začít:

  • Nedávno jsem četla v (jméno vašeho časopisu) o erektilní dysfunkci, že jí trpí 54% mužů od 35 let.
  • Říkala mi kamarádka, že řešili se svým partnerem svůj sexuální život. Že se již nemilují tak často jako dřív.
  • Byla jsem u svého doktora a nějak jsme zavedli diskuzi na téma frekvence našeho milování. A prý není tak složité ji zvýšit.

Přesvědčte partnera, aby vyhledal pomoc lékaře

Porucha erekce je ve většině případů snadno léčitelná. Důležitým momentem k vyřešení společného problému je tedy přesvědčit partnera, aby vyhledal pomoc lékaře. Odhaduje se, že pouze jeden muž z deseti vyhledá lékařskou pomoc - stydí se o problému s erekcí hovořit. Zkuste jej přesvědčit, že lékaři jako profesionálové se s tímto problémem denně setkávají. Vědí, čím může být způsoben a jak jej účinně léčit. Pokud bude partner souhlasit, navštivte lékaře společně. Získáte tak oba jasný náhled na možná léčebná řešení a společně pak můžete zvolit kroky, které budou nejlepší pro vás a pro váš vztah. Respektujte však přání partnera, protože nátlak v této citlivé oblasti může mít zcela opačné účinky. Máte-li pocit, že by váš partner o tomto problému potřeboval více informací, pomozte mu je získat stejnou cestou, kterou jste si našla Vy - naveďte jej na tyto stránky.

>> Kdy je čas navštívit lékaře
seznam lékařů

test sexuálního zdraví

lékařská poradna
Úvod © 2009  Fórum sexuální vitality