Zde se nacházíte: Důležité informace > Anonymní on-line poradna lékaře

ON-LINE poradna lékaře

Na vaše dotazy průběžně odpovídá MUDr. Libor Zámečník. (podle časových možností)

MUDr. Libor ZámečníkMUDr. Libor Zámečník, FEBU – ukončil studium všeobecného lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze v roce 1994. Od téhož roku pracuje na Urologické klinice VFN a 1. LF UK. V roce 2001 dokončil specializační přípravu II. atestací v oboru urologie. V roce 2005 složil zkoušku European Board of Urology (FEBU). Je členem České urologické společnosti ČLS JEP a její andrologické sekce, European Association of Urology, International Society of Andrology, Société Internationale D´Urologie. Problematice andrologie - mužské neplodnosti a sexuálních poruch, zvláště erektilní dysfunkce se věnuje od roku 2001.

Zodpovězené otázky

Co dělat

Dobrý den, je mi 21 a nikdy jsem žádný problém v sexu neměl. Samotný pohlavní styk trval normální dobu, ale z ničeho nic jsem docházel k vyvrcholení během cca 2 minut a méně. S přítelkyní jsme si na to zvykli a hlavně taky proto, že jsem mohl téměř hned pokračovat a "napodruhé" to už trvalo déle (normálně), ale někde se také stalo, že to bylo až "napotřetí", i tak nám to nevadilo, ale mě pořád vrtalo hlavou, proč tomu tak z ničeho nic je a že to není normální, když jsem roky neměl problém. Teď dokonce po prvním vyvrcholení (cca ty 2 minuty), můžu pořád hned znovu, ale zase po chvilce můj penis ochabuje, takže se nedá pokračovat. Nevím co s tím mám dělat, jsem mladý, na to abych měl takové problémy, říkal jsem si že za to může změna životního stylu, ale když jsem nad tím přemýšlel, jediná změna je omezení alkoholu a to by spíš mělo mít pozitivní vliv. Přítelkyně si myslí, že mě nevzrušuje a je naštvaná. Ale tak to není, pořád mě přitahuje a dokonce víc než na začátku. Nevím si rady. Předem děkuji za odpověd.
19.09.2011 12:21 | Michal
Michale,
objednejte se k andrologickému vyšetření, ev. pohovoru u sexuologa a s ním všechny alternativy proberte, řešení nebude jistě nijak lehké najít, ale povede se.
19.09.2011 17:17 | Libor Zámečník

Erektilní dysfunkce a pomočování

Pane doktore poraďte prosím jestli lze napravit erekci po operaci Ca
prostaty. Manželovi je 58 let, byl operován pře 14 dny roboticky
v Mostišti. Nikdy neměl s erekcí problém, teď po operaci penis ochablý,
nepomáhá masturbace, poraďte popřípadě podpůrný lék. Víme, že je
to brzy po operaci, ale manžela to trápí. Bylo nám řečeno, že se musí
začít řešit problém co nejdříve.

Nárožná Marcela, Sokolovská 82/3, 56802 Svitavy
narozny@tiscali.cz
19.09.2011 09:51 | někdo neznámý
Dobrý den,
problém je poněkud komplexnější - souvisí (jak pomočování, tak porucha erekce) s uvedeným výkonem a manžel by se měl obráti na svého lékaře, který ho k operaci připravaroval, ev. operoval, aby s ním vše probral.
Je pravda, že s tzv. rehabilitací penisu se má začít co nejdříve po operaci, proto bych doporučoval probrat vše s urologem, který manžela ošetřoval, všechny možné léčebné alternativy pro obnovení erekce (ve hře jsou jak léky polykací, tak injekce do penisu) a poté se rozhodnout.
19.09.2011 17:20 | Libor Zámečník

Jedná se o předčasnou ejakulaci?

pane doktore je mi 37 let, poslední dobou se mi stává, že se jen začnu s parnerkou malit (třeba jí líbam na prsou) a u mě dojde k erekci,potom jí už nejsem schopen uspokojit, jelikož mi zvadne penis
18.09.2011 10:37 | někdo neznámý
Jde spíše o poruchu erekce než předčasnou ejakulaci (kdy dochází po několika vteřinách k oergasmu a výstřiku ejakulátu). Pokud obtíže budou přetrvávat, doporučuji obrátit se na urologickou ambulanci.
19.09.2011 17:25 | Libor Zámečník

Krev v ejakulatu

Pane doktore, chci se vas zeptat na tento problem. Vcera jsem zjistil, ze barva meho semene neni jako vzdy, ale ma oranzovou barvu, zrejme s primesi krve. Neprodelal jsem zadny uraz, nespal jsem s neznamou zenou. Nemam ani problem s erekci. Jak mam postupovat. Dekuji.
16.09.2011 07:41 | Honza
Honzo, doporučoval bych, pokud se problém bude opakoat, navštívit urologa.
Sice nepíšete, kolik je Vám let, ale krev v ejakulátu by neměla být přítomna v žádném věku.
19.09.2011 17:20 | Libor Zámečník

Dotaz

Dobrý den.
Chci se zeptat, co se stane, pokud su vezmu nějaký „lék” na podporu erekce, i když problém s erekcí nemám?
Děkuji předem za odpověď.
16.09.2011 00:19 | někdo neznámý
PAtrně se nestane nic, jen můžete pocíti nějterý z vedlejších či nežádoucích příznaků, které může tento lék mít. Ale proč byste to tedy dělal.....? :-)
19.09.2011 17:21 | Libor Zámečník

Urologické problémy

Dobrý den, mám 13.tiletého syna ,který má čas od času (několikrát do měsíce)takový problém,že čurá po troškách ,musí u toho hodně tlačit a močový měchýř cítí stále plný.Zkoušela jsem mu brusinkové tablety ,které užívám já na své problémy a reagoval na to dobře.Když je ale vysadím,problém se mu vrátí.Může mít v jeho věku problémy s prostatou?Pije docela dost,1 a půl litru denně určitě.Asi určitě s ním půjdu k doktorovi,jenbych ráda věděla dřív než nás vezme,co to může být.
Děkuji za Váš čas a za odpoveď.
12.09.2011 22:35 | někdo neznámý
Dobrý den,¨
jistě se nebude jednat o problémy s prostatou, ale může se takto projevit jiné urologické onemocnění, včetně totho, kdy se až nyní projeví některá z vorzených vad močového systému.
Doporučuji tedy objednat se na dětskou urologii k vyšetření.
19.09.2011 17:23 | Libor Zámečník

Spermografie

Prosím Vás, kde se v Táboře provádí spermografie ?
12.09.2011 19:47 | někdo neznámý
Pokud jde snad o provedení tzv. spermiogramu, pak se obraťte s dotazem na gynekologické pracovbiště, kde by Vám měli poradit.
19.09.2011 17:24 | Libor Zámečník

Erektilní dysfunkce

Dobrý den,
Moje problémy v této záležitosti mě už přivádějí k zoufalství. Je mi 20 let a trvá to už od okamžiku, kdy jsem "selhal" při úplně prvním pokusu o pohlavní styk (16 let). Vyšetření u urologa neprokázalo žádnou vadu, u obvodního doktora jsem se dozvěděl, že jsem ještě mladý a že na to nemám myslet a že se to ČASEM spraví. S první partnerkou jsme asi po měsíci skutečně začali normálně sexuálně žít, doslova bez problémů, ale dysfunkce se po asi třech měsících zase vrátila a přetrvává do teď. Zkusil jsem už i viagru, ale i s ní byla erekce neúplná, což moje už tak nahlodané sebevědomí podlomilo ještě víc. Chtěl bych podotknout, že nekouřím, nepovažuju se za abnormálně velikého pijáka a od malička aktivně sportuju.

Zřejmě nejdepresivnějším faktem ale je, že mě ženy nevzrušují tak, jako dříve (tady bych ale rád upozornil, že mně rozhodně muži nevzrušují), což přisuzuju strachu z potenciálního intimního sblížení a následného selhání.

Budu opravdu vděčný za jakoukoli radu,
děkuji
10.09.2011 11:53 | Tom
Tome, jistě se objednejte k vyšetření.
objednani@thklinika.cz
19.09.2011 17:37 | Libor Zámečník

Erekce

: já mám problém, že neudržím erekci a tím pádem ani nedojde k vyvrcholení ejakulace
29.07.2011 12:50 | galapetr
Je to jistě komplexní problém, k jehož řešení jste ovšedm poslal jen minimum informací.
30.07.2011 17:11 | Libor Zámečník

Pohl.zneužití sedmileté dcery

Dobrý den pane doktore,mám k Vám vážný dotaz. Obracím se na Vás v zoufalé situaci.
Bydlím společně s rodiči v rodinném domě,mám sedmiletou dceru a na prázdniny přijel 11-ti letý synovec. Děti si postavily stan a asi tři dny v něm byly často zalezlý.Mě se to od začátku nelíbilo,měla jsem obavy,které se nakonec potvrdily. ( Otec dcery ,se kterým již 4 roky nežijeme také dceru sexuálně obtěžoval..)Dcera mi včera s pláčem řekla,že musela svému bratranci olizovat přirození,strkal jí jazyk do pusy a že jí říkal,že chce s ní "furt šukat" .Musela mu to prý dělat opakovaně, vyhrožoval jí,že když to řekne,že jí zakroutí krkem . Také mi řekla,že prý byly nahý a on na ní ležel,to jí bolelo a přirození jí dával k jejímu přirození i ze zadu. Jsem v šoku,ke všemu se synovec doznal,moje rodina nechce ,abych to někde nahlašovala,prý volaly Mudr Taušovi v Liberci ( je tady jako jediný sexuolog ) a on jim prý řekl,že je to naprosto normální forma hry. Moc si přeji,aby na to dcera zapomněla,ale to,jak se k ní její otec choval,když jí byly tři roky,si pamatuje dodnes. Tato situace s otcem se řešila u soudu více jak dva roky a jelikož má můj bývalý manžel za sebou vlivné lidi,nic se neřešilo a obžaloby byl po dvou letech zproštěn.
Prosím,poraďte mi,jak mám v této situaci postupovat. Děkuji a věřím,že mi co nejdříve odpovíte. Alena.
Prosím,jsem v zoufalé situaci,jak mám postupovat dál ??!
Děkuji za odpověď.
29.07.2011 09:28 | Alena
Dobrý den,
doporučoval bych Vám obrátit se na paní MUDr. JAroslavu Pondělíčkovou, ze Sexuologického ústavu VFN, Praha 2, Apolinářská 4.
30.07.2011 17:23 | Libor Zámečník
celkem nalezeno: 1504
 zobrazuji: 1504 - 1494 

seznam lékařů

test sexuálního zdraví

lékařská poradna
Úvod © 2009  Fórum sexuální vitality