Zde se nacházíte: Léčba poruchy erekce > Způsoby léčby erektilní dysfunkce

Způsoby léčby erektilní dysfunkce

Poruchy erekce se dnes dají bezpečně a účinně léčit. Díky neustálému vývoji medicíny se nabízí široké spektrum léčebných možností.

Potravinové doplňky a jiné neověřené přípravky

Všechny skutečně účinné léky na léčbu erekce jsou na předpis. U volně prodejných přípravků se o léky nejedná i když jsou tak mnohdy označovány. Jde o potravinové doplňky, které nejsou klinicky - tedy objektivně a pod přísným nestranným dohledem - testovány a nelze tak jejich účinky v žádném případě zaručit. I z tohoto důvodu nejsou lékaři doporučovány.

Pokud přece jen chcete vyzkoušet účinky alternativní léčby, doporučujeme začít u bylinek, Vyzkoušejte třeba Kotvičník zemní.

Tablety

Nejčastější formou léčby erektilní dysfunkce jsou účinné a bezpečné léky s minimálními vedlejšími účinky. Tyto léky mají formu tablet a podávají se ústy. Jednotlivé léky se pak mohou lišit rychlostí nástupu účinku, intenzitou prožitku či dosaženou tvrdostí erekce. Obecně platí, že je vhodné používat léky, jejichž účinné látky nezůstávají dlouho v organismu. Tělo tak není po aktu zbytečně zatěžováno chemickými látkami a současně dochází ke snížení rizika interakce s jinými léky - zvláště u kardiaků. Je důležité, abyste lékaře seznámili se svým komplexním zdravotním stavem. Lékař pak na základě celkové anamnézy vybere nejvhodnější lék. Při užívání léků je k dosažení erekce nezbytná sexuální stimulace - stejně jako je tomu i u zdravých jedinců. Tyto léky jsou na lékařský předpis. Pozor nezaměňovat s padělky nabízenými přes internet.

Hormonální léčba

Pro léčbu poruchy erekce se používá spíše okrajově. Je vhodná pouze pro určité muže, u kterých se na vzniku poruchy erekce podílí nedostatek hormonů.

Vakuové pumpy (podtlakové erektory)

Jedná se o jednoduché přístroje ve tvaru válce, které se nasazují na penis a odsátím vzduchu (vlivem vzniklého podtlaku) vhání krev do penisu. Mechanicky tak navozují erekci bez nutnosti sexuální stimulace. Dosažená erekce se udržuje pomocí gumového kroužku navlečeného na kořen penisu.

Injekce jako alternativa k tabletám (pouze na lékařský předpis)

Injekce s účinnou látkou se vpichuje velmi tenkou jehlou do topořivých těles penisu, případně se účinná látka vpravuje za pomoci speciálního aplikátoru přímo do močové trubice. Erekce je navozena bez sexuální stimulace velmi krátce po aplikaci. Nevýhodou této léčby je nutnost pečlivého nácviku správné techniky aplikace a nezbytnost stanovení a ověření optimální dávky v ordinaci lékaře.

Chirurgická léčba (cévní operace nebo implantace endoprotézy do penisu)

Je používána většinou jako poslední možnost v případech, kdy ostatní metody léčby selhávají. Nejběžnějším chirurgickým zákrokem je voperování penilních protéz (plastových polotuhých nebo kapalinou plněných těles, která jsou operačně vložena do penisu místo vlastní topořivé tkáně).

>> Vyhledání nejbližšího lékaře
seznam lékařů

test sexuálního zdraví

lékařská poradna
Úvod © 2009  Fórum sexuální vitality