Zde se nacházíte: Důležité informace > Novinky a zajímavosti > Může muž opravdu vždy?

Může muž opravdu vždy?

[2011-01-20] médium: Relaxace.cz rubrika: Sex a vztahy autor: Dr. MV

Slovem „to“ je míněno pevnost penisu při erekci. Muž si pak připadá málo mužný a žena málo atraktivní. Pro většinu mužů je tato skutečnost nejen nepříjemnou záležitostí nebo jakousi změnou, ale přímo katastrofou. Potíže s erekcí mohou mužské sebevědomí úplně zdrtit. Laťku správné sexuální výkonnosti si kladou jak muži, tak ženy příliš vysoko. Nedostatečná erekce straší muže i ženy. Muži mají strach, že svou partnerku již tolik neuspokojí a ženy naopak, že nejsou pro partnera atraktivní na pohled i na dotek jako dříve nebo má černé myšlenky, že se muž vyčerpal již s jinou.

Většina mužů se domnívá, že problém vyvstává z hormonů. Nejraději by proti tomu brali léky. Ale poruchy erekce spojené s hormony jsou jen v minimu případů. Ve většině případů jsou poruchy spojeny s psychogenními faktory. To znamená, že většina mužů takto postižených má problémy se sebehodnocením, potíže v zaměstnání či v partnerském vztahu. Nejhorší je prostě psychický stres. Následující situace se objevují nejčastěji:

Musím mít dítě.

Muži, i když to většinou nedají na sobě znát, jsou pyšní, když vědí, že dítě je především jejich přičiněním. Pokud toužíte po dítěti, váš partner by neměl pocítit, že s ním spíte jen proto. Nebo jen v plodných dnech. Muži začne stávkovat. Vycítí intuitivně, že ženě vlastně nejde o něho jako člověka, ale o jeho funkce.

Stres v zaměstnání.

Dlouhá pracovní doba, velká pracovní zátěž a vysoké požadavky nadřízených nebo dokonce ponižování spolupracovníků na psychice nepřidá. Proto má i tento faktor velký vliv, i když je jinak partnerský vztah velmi dobrý. Přesvědčení, že pouze muž je zodpovědný za dobrý sexuální partnerský vztah. Není to pravda. Je jasné, že muž, který dělá vše pro to, aby byla partnerka uspokojena a nemyslí na nic jiného, se nemůže správně uvolnit. Je v neustálém psychickém napětí a strachu, že zklame.

Cynické poznámky

Poznámky, časté kritiky, výčitky, shazování a rýpání ze strany partnerky muži užírají sebevědomí. Pro ponižovaného muže je těžké po takové ženě toužit. Nemá radost ze života. Depresivní rozmrzelost je spojena se zmenšenou sexuální touhou. Dlouhodobější sexuální abstinence.

Přibývající věk.

Přestože většina poruch erekce nemívá organické příčiny, je třeba aby urolog provedl vyšetření a vyloučil případná somatická onemocnění. Muži, jejichž potíže nemají žádnou organickou příčinu, se nemusejí podrobovat žádné dlouhodobé léčbě. Většinou stačí pár návštěv u sexuologa.

Člověk se musí cítit žádoucí a musí umět toužit. Zaakceptujte více svého partnera. Dejte mu najevo, že i on je v určitých situacích ten nejlepší. V mnoha případech pomůže prolomení ledu ve smyslu prozrazení si navzájem svých tajných erotických přání. Plňte je tomu druhému a nechte si je také plnit. Začnete se oba cítit přijímáni a nebudou si připadat obžalováváni a kritizováni. Vnímejte se jako lidé, kterých si ceníte a kterého milujete. Tento pocit podporuje muže a povznáší …


Původně publikováno:
Zobrazit seznam textů
seznam lékařů

test sexuálního zdraví

lékařská poradna
Úvod © 2009  Fórum sexuální vitality