Zde se nacházíte: Důležité informace > Novinky a zajímavosti > PORUCHY EREKCE

PORUCHY EREKCE

[2011-06-02] médium: gejsa.cz autor: gejsa.cz

Máte náročné povolání, žijete ve stresu, trpíte nedostatkem spánku a vaše životospráva není nejzdravější? Pokud k tomu ještě přidáte koktejl z kávy a cigaret, pak se není čemu divit, že vaše problémy se sexuální aktivitou jsou na denním pořádku.

Co Znamená Slovo Erekce

Erekce, jiným slovem ztopoření, není jednoduchou záležitostí. Způsobuje ji městnání krve v houbovité tkáni penisu, do kterého během chvilky přiteče větší množství krve. Bohužel v nedávném průzkumu přiznalo 65 % českých mužů různého stáří, že ne vždy se jim ztopoření zdaří. Efektu ztopoření však vždy musí předcházet sexuální stimulace, tedy dráždění na penisu formou milostné předehry.

Porucha Erekce A Věk

Porucha erekce není spojena s věkem, i když k úbytku hormonů dochází u mužů již po třicátém roce života. I v šedesáti letech je muž schopný sexuálního života – ve smyslu frekvence erekcí, délky doby, po kterou je schopen erekci udržet, než dosáhne orgasmu. Není to však pravidlem a někteří muži po šedesátém roce života pozorují i zpomalení poklesu sexuálních funkcí. Neznamená to ale, že pohlavní život končí, ale spíše probíhá jiným tempem.

Poruchy Erekce – Příčiny

Zcela jistě všichni muži zažili během svého života poruchu erekce. Je tomu tak proto, že impotenci nejčastěji způsobuje stres, problémové vztahy mezi partnery nebo nedostatek sebedůvěry. Například mladí muži, kteří začínají pohlavně žít, mají především obavy z prvního sexuálního styku. Mají strach, aby dívku nezklamali, a navíc se bojí nežádoucího otěhotnění. Jejich nezkušenost jim může vyčítat i partnerka a na problém je zaděláno. Zde hraje velkou roli psychika. Schopnost uskutečnit pohlavní styk také klesá při infekčních nemocích, jako je například obyčejná rýma nebo chřipka. Mezi závažnější nemoci patří cukrovka, onemocnění tepen, endokrinního systému nebo rakovina tlustého střeva. U mladých i starších mužů je nejčastější tělesnou příčinou impotence alkohol. Každý, kdo někdy hodně vypil, ví, jakou měl chuť na sex, ale bohužel nemohl.

Poruchy erekce mají velmi často příčiny psychické. Zdaleka nejčastější je strach ze selhání. Společnost udržuje jak muže, tak ženy pod velkým tlakem a klade důraz na sexuální úspěšnost. Pokud žena není spokojená s pohlavním stykem a dá to partnerovi najevo pohrdavými slovy, tak v něm zaseje semínko strachu z dalšího selhání. Partner však přitom může být pouze přepracovaný. Velmi blízko má ke strachu ze selhání také nízká sebedůvěra. Je způsobena neúspěchem v zaměstnání nebo pocitem zbytečnosti či komplexem méněcennosti. Může jít také o problémy v partnerském vztahu. N potenci mohou mít také špatný vliv zážitky z dětství. Další příčinou poruchy erekce je užívání léků.

Kdy Navštívit Lékaře Kvůli Poruše Erekce?

S návštěvou lékaře neotálejte. Pokud důvěřujete svému praktickému lékaři, svěřte se mu se svými problémy a on vám pak doporučí vhodného odborníka, buď psychologa, urologa nebo sexuologa. Provede vám také základní vyšetření a odběr krve, aby vyloučil závažnější onemocnění. Také vám provede vyšetření prostaty, aby vyloučil závažnější onemocnění. Lékař musí zachovávat lékařské tajemství, takže se nemusíte bát, že by se o vašem problému dozvěděl někdo jiný.

Můžeme Si Pomoci Bez Lékaře

Většina z nás se k návštěvě lékaře dlouho odhodlává a raději se snaží vyřešit svůj problém pomocí alternativní léčby. Například naši předci užívali celer nebo petržel, později vitamín C, rybí tuk, zinek, česnek, pálivé papričky, kaviár a mnohé jiné. Dnes je na trhu mnoho různých volně prodejných výrobků. Velkou nabídku najdeme také na internetu. Používání těchto preparátů však není osvědčené a někdy může člověku spíše ublížit než pomoci. Velké nebezpečí spočívá v tom, že některé léky mohou obsahovat látky, které jsou na lékařský předpis. Pokud máte problémy se srdcem, mohlo by vás jejich užití bez předchozího vyšetření lékařem ohrozit na životě. Některé přípravky zase obsahují výtažky z exotických rostlin. Někomu mohou pomoci, ale u někoho mohou způsobit těžkou alergii. Pokud si přece jen chcete pomoci sami, musíte především změnit svůj životní styl. Zvolněte pracovní tempo, zkuste si zasportovat nebo si s partnerkou vyjděte do přírody. Dopřejte si dostatečný spánek, ale hlavně je nutné změnit životosprávu. Pokud kouříte, je nutné toto velmi omezit. Také konzumace alkoholu se nedoporučuje. Trpíte-li nadváhou nebo máte vyšší hladinu cholesterolu, tak musíte omezit tučná a sladká jídla. Po čase zjistíte, že vaše tělo je v lepší kondici a problémy, které vás trápily, již vymizely.

Způsoby Léčby Poruchy Erekce

Jestliže však vaše problémy přetrvávají, tak raději neriskujte své zdraví a navštivte lékaře. Ten vám může přepsat bezpečnou a účinnou léčbu bez rizika. Léky vyvinuté k léčbě potence jsou spolehlivé a bez vedlejších účinků. Jestliže je vaše potence ovlivněna stárnutím, tak to není medicínský problém. Lékař sexuolog vám může poradit, jaké jsou pohodlnější metody pohlavního styku. Některá specializovaná urologická pracoviště voperovávají pacientům implantáty do penisu. Jsou to umělé protézy, které zvyšují jeho tuhost. Je to velmi složitý chirurgický zákrok a i rekonvalescence je poměrně dlouhá. Asi dva měsíce nesmíte mít pohlavní styk. Do penisu vám mohou aplikovat i injekce. Vstříknutí speciální látky vám navodí erekci, která přetrvává dostatečně dlouhou dobu potřebnou k sexuálnímu styku. Velmi účinným prostředkem na zvýšení erekce může být vakuová pumpa Její použití je velmi jednoduché. Plastový válec se nasadí na penis, odsaje se vzduch, vznikne podtlak a tím se dostane do penisu více krve. Tato metoda však také u každého nemusí fungovat. Pozorně si proto přečtěte návod k použití, aby výsledek nebyl zklamáním.

Porucha Erekce – Modrá Pilulka

Objevem modré pilulky přestalo být téma poruch erekce tabu. Dočtete se o ní v časopisech, na internetu nebo na letácích. Její účinek spočívá v tom, že rozšiřuje cévy a zvyšuje přítok krve do penisu. Jenže ani tento lék není pro všechny. Například u mužů, kteří trpí cukrovkou, nemá dostatečný účinek. Také může způsobovat bolesti hlavy, nevolnost a závratě. Tato pilulka je pouze na lékařský předpis a proto se nedoporučuje objednávat si ji po internetu. Tam vám sice nabídnou pilulku levněji, ale té pravé se pouze podobá. Její účinek může být životu nebezpečný nebo může obsahovat pouze placebo.

Zdravý Sexuální Život

Pokud máte problémy v sexuálním životě, je důležité o nich mluvit hlavně se svým partnerem. Stud v tomto případě není na místě. Pro spokojenost nejen v sexu ale i v životě je potřeba naučit se znát sám sebe a znát i potřeby svého těla a také potřeby svého partnera. Když na sex nemáte náladu, je lepší říci to na rovinu. Váš partner to jistě pochopí, spíše než když budete předstírat a nutit se do něčeho, na co právě nemáte chuť. Upřímná komunikace je důležitá nejen v sexuálním vztahu ale i v celém životě.


Původně publikováno: 2011-05-05
Zobrazit seznam textů
seznam lékařů

test sexuálního zdraví

lékařská poradna
Úvod © 2009  Fórum sexuální vitality