Podle specialisty na léčbu poruch erekce a mužské plodnosti Karla Kočího se nejčastěji poruchy léčí tabletami. Na druhém místě je autoinjekční léčba, která je nejúčinnější. Vyžaduje však od pacienta určitý zácvik i manuální zručnost a volí ji pravděpodobně asi jen pět procent postižených mužů. Další z možností, podtlakové přístroje, sice nesplnily původní velká očekávání, ale je to metoda, která je u některých lidí velmi efektivní. Jestliže všechno ostatní selže, používají se implantáty. Cévní operace jsou určeny vybraným mladým mužům s lokalizovanou poruchou, uvedl Kočí.
Ženy by měly partnera podpořit Pacienti, jejichž potíže jsou zapříčiněny spíše psychikou, mají šanci na vyléčení. Muži, kteří mají problémy s erekcí z důvodu nějaké organické poruchy, například pro těžkou cukrovku či kardiovaskulární onemocnění, se většinou léčí doživotně.
Šrámková uvedla, že erektilní dysfunkce snižuje mužovo sebevědomí, pro pár je stresující a ohrožuje stabilitu rodiny. Žena by ji neměla chápat jako signál k ukončení sexuálního života nebo ke změně. Neměla by na partnera vyvíjet nepřiměřený tlak a neměla by partnerovo chování chápat ani jako příznak zevšednění či nevěry. Šrámková ženy vyzvala, aby byly vstřícné, partnera podpořily a motivovaly ho k léčbě. Podle Kočího je vhodné, aby ženy navštívily ordinaci lékaře společně se svým partnerem, ale udělá to jen málokterá. Někdy muži před ženami to, že se léčí, tají.
URL| http://bleskove.centrum.cz/sex-a-vztahy/clanek.phtml?id=30954